Dodaj wątek na forum

Lili

Cześć, na początku podziękuje za miłe przyjęcie mnie do ZSM. Dziękuje, że zapraszacie mnie do znajomych i pomagacie w grze c: Powiem szczerze: nie spodziewałam się, że znajdę tu tyle miłych i pomocnych osób. Jeśli chodzi o to co chcę teraz napisać, to jest to trochę przykre ;\\ Otóż, ostatnio, gdy szłam do szkoły zobaczyłam kundelka. Niestety chyba bezdomnego, zaniedbanego. Był mały i biały, a sierść miał brudną i rozczachraną. Gdy na niego patrzyłam chciało mi się płakać :'c Niestety moja mama nie zgodziła się, aby go przygarnąć, ponieważ mam już w domu jednego psa. No ale dobrze, do czego ja zmierzam? Chodzi mi o to, że rasowe psy mają dom i są zadbane, a te nierasowe?! Są zaniedbane, a większość w schronisku. Pisząc to chcę wszystkim przekazać to, że może kundelek nie jest rasowy, ale to nie znaczy, że nie jest dobry i to nie znaczy, że nie zasługuje na dom. Zwracam się głównie do osób, które uważają, że nie rasowe psy są gorsze. Dziękuje za zrozumienie. P.S. Wczoraj zaczęły mi się dopiero ferie, więc mam więcej czasu na pisanie postów c:

Dodano: 2017-02-01 19:48:23 przez koli8

Komentarze (12):

• koli8

koli8 napisał(a):

A i ten tytuł... Najpierw chciałam napisać o mojej kotce Lili, ale teraz już nie chcę i gdy to pisałam zapomniałam zmienić tytuł :\

Dodano: 2017-02-01 19:49:10

Dokonano zmiany: 2017-02-01 20:48:29 przez koli8

• superkot115

superkot115 napisał(a):

Masz całkowitą rację!

Kundelki też są urocze, często nawet wierniejsze i bardziej przyjacielskie od psów rasowych.

Dodano: 2017-02-02 07:47:38

• koli8

koli8 napisał(a):

Cieszę się, że ktoś to rozumie ;). Jednak nie powiedziałam, że psy rasowe są gorsze. Są równie fajne i dobre tak samo jak kundelki.

Dodano: 2017-02-02 17:48:31

• Śnieżynka2003

Śnieżynka2003 napisał(a):

Oczywiste masz rację :)

Ja zamierzam niedługo adoptować jakiegoś kociaka ze schroniska  ♡

Dodano: 2017-02-04 13:07:25

• irysiasta 2005

irysiasta 2005 napisał(a):

Taaaa...

Już nie raz ten temat był poruszany, ale oke.

Co do tych psów... To niezgodze się w jednej żeczy, bo:

Rasowe psy też są w schroniskach, a to nie raz właściciel wyrzucił np. Tetriera na ulice? Z tego co wiem to "większośc" WIEKSZOŚĆ ludzi ma kundelki i mieszańce, bo niektórych nie stać na rasowego psa. Więc nie tylko kundelki są pokrzywdzone...

Dodano: 2017-02-06 17:01:14

• marti4000

marti4000 napisał(a):

zgadzam się z Irysiastą

Dodano: 2017-02-08 16:32:15

• koli8

koli8 napisał(a):

Hah, to po co komentujesz i zwracasz mi uwagi? Powiedziałam co JA o tym myślę i powiedziałam swoje zdanie na ten temat, więc masz jakiś problem? Nie chcę być nie miła tylko ci o tym mówię. I co z tego, że taki temat był już na forum? Znowu masz jakiś do tego problem? Tym lepiej, że więcej osoób o tym pisze i udowadnia innym, że inne psy też są dobre. A i do tych rasowych psów, to miałam rację. Rasowe mają większe powodzenie w schroniskach

Dodano: 2017-02-09 13:47:26

• panterka

panterka napisał(a):

Ja też zgadzam się z Iry. <3

Dodano: 2017-02-12 10:51:26

• koli8

koli8 napisał(a):

Cieszę się bardzo, że zgadzasz się z 'Iry'. Większość osób, którzy to komentują chyba nie rozumieją ani trochę co chciałam przekazać. Nie rozumiecie ani trochę z tego co napisałam, a mnie krytykujecie, a Iry tym bardziej. Jeśli nic nie rozumiecie, to ja wam wytłumaczę: Chodziło mi o to, że kundel jest tak samo kochany jak rasowy pies. Mówię w szczególności do Iry - zanim skrytykujesz, to pomyśl :). 

Dodano: 2017-02-13 14:08:18

• atene

atene napisał(a):

Ja zawsze mówię, że kundelki to wielorasowce. C: . Ja bardzo chciałabym mieć psa. Już obojętnie jakiego. Każdego bym pokochała! A co do zdania Iry i koli... obie macie rację. I mówię to zupełnie szczerze. Ale powiem wam, że to tak nie jest do końca... najdłużej na dom czekają duże i stare psy. Nie tylko kundelki. Im mniejszy piesek, tym szybciej znajdzie dom. Bo w większości, ludzie mieszkają w blokach, gdzie nie ma zadużych mieszkań. C;

Dodano: 2017-02-13 19:32:44

• R

R napisał(a):

No właśnie, kundelki nie są nie rasowe, tylko poprostu składają się z wielu ras. C: . Ja mieszkam w bloku. I mamy kotka. Kto wie, może kiedyś...

Dodano: 2017-02-14 07:55:07

• wasata5

wasata5 napisał(a):

Ja też mam kotka. A co do piesków, to zdecydowanie wolę kundelki. A wiecie, że niektóre rasy wyglądają jak kundle? Np. wyżeł czeski szorstko włosy  FOUSEK ( czyż nie przypomina wam kundla? )

Dodano: 2017-02-15 14:11:26